Zpět do poradny
Dotaz z 1. 4. 2024

Zarůstání nehtu na noze.

KůžeLéky

Zarůstá mi nehet na noze - prostředníček. Je nějaká pružná náplast / na internetu je návod na stahování /.

Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,
zarůstání nehtu je stav, při kterém okraj nehtu proniká do okolní kůže, což může způsobit bolest, zánět a otoky. Nejčastěji se tento problém vyskytuje u nehtů na nohou, zejména na palcích. Nehty by měly být stříhány rovně a přímo, aby nedocházelo k pronikání do okolní kůže. Nošení těsných bot může zvýšit tlak na nehty a podporovat zarůstání, proto noste pohodlnou a vhodnou obuv, která nevytváří přílišný tlak na nehty. Koupel ve slané vodě, koupele v odvaru z heřmánku nebo řepíku lékařském může pomoci zmírnit zánět a otok. Stačí namočit postiženou nohu do teplé vody smíchané se solí či s bylinkami.

Zkuste v rámci konzervativní samoléčby provádět za pomoci Betadine masti (Višněvského balzámu) a vatových tampónků na odličování 2 krát denně jednoduché vkládání malého kousku vatové vločky nebo jiného měkkého materiálu pod okraj zarůstajícího nehtu, a tím zmírnit tlak na okolní tkáň a umožnit nehtu narůst ven. Pokud je přítomna infekce, může lékař předepsat léky na zmírnění bolesti a zánětu, jako jsou například nesteroidní antiflogistika (ibuprofen, naproxen) nebo antibiotika lokálně či celkově. Nejběžnější chirurgický postup pro zarůstání nehtu se nazývá parciální nebo úplné odstranění nehtu. Tento zákrok odstraní část nebo celý nehet a případně zničí nebo odstraní část nehtového lůžka, aby zabránil dalšímu zarůstání.
Ohledně využití pružné náplasti by se mohlo jednat o tejpovací pásky , které lze použít u zarůstání nehtu.

Je důležité konzultovat zdravotní stav s lékařem, který může posoudit závažnost a vhodnost různých léčebných možností v závislosti na individuální situaci. Pokud trpíte zarůstáním nehtu, je důležité jednat co nejdříve, aby se zabránilo komplikacím a minimalizovalo nepohodlí.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestŽenské zdravíKůžeBylinkyZažíváníVýživaDermokosmetikaDuševní zdravíDoplňky stravyDětiVitamíny a minerályImunitaKloubyAntikoncepceAlergiePéče o těloNervový systémTěhotenstvíVztahy a sexLékové interakceInfekceOči a ušiMočové cestyChřipka a nachlazeníÚsta a zubyHomeopatieŽíly a cévyMužské zdravíPéče o pleťPohybový systémLaktobacilyErekceAntibiotikaIntimní problémyCholesterol a krevní tlakDiabetesMenstruaceSpánekKojeníProbiotikaVlasy a nehtyHubnutíRegeneraceIntimní hygienaDýchací soustavaReceptyCestování a výletyMateřství a rodinaDětské nemociSportOběhový systémEkzémKašelNespavostBolest v krkuMazlíčciZácpaKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDezinfekceNadýmáníVitamin DVitamin CKrásaPrvní pomocMagnesiumVaginální infekceDomácí cvičeníDětská výživaKoronavirusŘedění krveDetoxikaceOpalováníSvalyOmega 3-6-9Přírodní kosmetikaKosmetika pro mužeDomácnostNáplastiDotaz na lékárnyOstropestřecSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy