Zeptejte se lékárníka - Nervová soustava

Dotaz z 2. 3. 2024

Fybromyalgie

BolestLékyNemoci a příznakyNervová soustava

Dobrý den Mám fybromialgii
Mám nesnesitelné bolesti
24 hodin
I v noci
Mám pálení
Brnění
Bodání
Otoky rukou,nohou , obou dvou boku
Léky volně prodejné mi nepomáhají Paralen,brufen
Atd..
Neurologické vyšetření v pořádku
Teď v březnu jedu znovu na revmatologii
Mám vyšší crp
Nižší kreatinin
Málo železa
Vitamínů D
Vyšší jaterní testy
Vysoké hodnoty štítné žlázy
Zaldiar nepomohl
Ani antirevmatika
Léky beru rivotril 0,5 mg
1 ráno 1 večer
Antikoncepci minnisiston
1 denně
Sorbifer durules 1 denně
Elicea 20 mg 1 denně
Vitamín D 1 denně
Ty bolesti a všechno je nesnesitelné

Léčím se na psychiatrii
S uzkostně depresivním syndromem
Byla jsem týraná skrz otce
Od 14 let bydlím u dědy
Můžete mi prosím poradit ?
Děkuji

zobrazit odpověď
Dotaz z 9. 2. 2024

Za jak dlouho zabere Prothazin?

LékyNervová soustava

Dobrý den. Mám předepsaný Prothazin 25 mg na večer, ale večeřím kolem 22-23 hodin večer. Za jak dlouho začne působit? Můžu si ho vzít i dříve? Aby měl ten účinek, když půjdu spát? Můžu ho také rozpůlit? Je to malé jako antikoncepční tableta. Mám ho předepsaný na úzkosti, které mám i s nevolností a návaly a také na nespavost. Kromě toho mám také astma a alergii. Na alergii beru také Zodac 2x denně, který ale úplně nezabírá. Mám tedy přestat s ním nebo mohu ho brát i s tím Prothazinem?

Další dotaz, dále mám předepsaný také Cipralex 10 mg, který mám brát ráno. Nemohu si ho také dát večer? První týden mám půlit - brát 5 mg... poté 10 mg... Psychické problémy mám už spoustu let, nefunguji, nezvládám jít ven a léků se strašně bojím. Nechci být na nich závislá.

Děkuji za odpověď a radu.

zobrazit odpověď
Dotaz z 25. 1. 2024

Stres a nervozita ve škole

Duševní zdravíNervová soustava

Dobrý den, já jsem žákyní prvního ročníku SŠ. Je mi 16 a poslední cca měsíc zažívám ve škole vždy když mě chce někdo vyzkoušet takový stres a při tom se i třepu. Nevím proč, dříve jsem to nezažívala 😭.
Ale to mě tolik netrápí, nejvíce mě trápí jiná věc: v jenom předmětu nás učí jeden mladý učitel, asi něco málo ,přes 30 může mít, a se chová jinak než jiní učitelé, ona vždy přijde do třídy a první co tak začne mluvit, ale ne na všechny, ale na jednotlivé z nás a když mluví na mě tak ja jen sedím na židli a ani se mu nemůžu požívat do očí, protože vždy když se na něj podívám, tak se mi při tom roztřese hlava a ruce a cítím v sobě nervozitu a roztluče se mi srdce hodně. 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Já nevím čím to může být, já se už i kvůli tomu nemůžu soustředit na tu látku a taky už to nechci zažívat😭😭😭. Nedalo by se s tím něco dělat?

Nejsou na to nějaké prášky? Nebo je to tím, že jsem hrozně velký introvert, a vždy když mám promluvit ve větším kolektivu lidí, které neznám tak mám problém? Nebo je to tím, že já poslední dobou chodím spát pozdě, já spím jen 7-7:30 hodiny a ráno vždy bývám straně unavená.

Nebo je se mnou něco špatně a vyřešil by to jenom psycholog?

Předem děkuji za odpovědi


😭 Doufám, že mě to přejde, doma bývám úplně ve pohodě, jen ve škole hlavně v tomto předmětu mě to trápí 😭😭, a už nevím jak dál 😭😭😭. Už začínám být psychicky na dně 😭😭.

zobrazit odpověď
Nahoru