Pro média

Jste novinář a zajímají Vás informace o společnosti Pilulka.cz? Na této stránce naleznete tiskové zprávy a grafické zdroje. Máte-li dotaz, napište nám a my vám rádi pomůžeme.

Píšete článek nebo potřebujete vyjádření?
Obrátit se můžete na naše PR oddělení.
Poslední tiskové zprávy
Lékárenská skupina Pilulka spustila velkou jarní kampaň, uplift značky a jemnou obměnu claimu(28.5.2024)
Lékárenská skupina Pilulka odstartovala v České republice a na Slovensku největší kampaň za posledního půl roku. Již několik dní ji může široká veřejnost sledovat nejen na billboardech, v metru a v jiných prostředcích MHD, ale i na YouTube, sociálních sítích a v dalších on-line kanálech.
Alergická sezona opět udeřila v plné síle. Poptávka po lécích vzrůstá geometrickou řadou(30.4.2024)
Podle České pylové informační služby postihuje alergie 40 % evropské populace a osob s alergickým onemocněním stále přibývá ve všech částech světa. Národní centrum zdravotnických informací dokonce označuje alergická onemocnění za jednu z největších epidemií v Evropě. Přesné statistiky bohužel chybí, z různých odhadů však vychází, že až 60 % populace má předpoklady ke vzniku alergického onemocnění. Hlavní sezona pylové alergie trvá přibližně od začátku března do konce června. Právě v tuto dobu tradičně vzrůstá poptávka po lécích na alergii, což potvrzuje také nadnárodní lékárenská skupina Pilulka.cz
Černý kašel v Česku: Vysoce nakažlivé onemocnění se šíří napříč všemi věkovými kategoriemi, nejrizikovějšími skupinami jsou malé děti a těhotné ženy(15.3.2024)
Bakteriální infekce, způsobená bakteriemi Bordetella pertussis a Bordetella parapertussis, je vysoce nakažlivé onemocnění s celosvětovým výskytem. Je označována jako nejnebezpečnější nemoc dětského věku. Nejrizikovější skupinou jsou totiž právě malé děti a neočkovaní jedinci, u kterých hrozí rozvoj závažných komplikací. „Nejohroženější skupinou obyvatel jsou děti do jednoho roku věku a těhotné ženy. Většina dětí se nakazí ještě předtím, než mohou být řádně očkovány,“ zdůrazňuje MUDr. Veronika Jegorova, Centrum cestovní medicíny, Praha 1.
Podporujeme kampaň Suchej únor! Adiktolog Mgr. Aleš Kuda: Pití alkoholu je v Česku alarmující(19.2.2024)
Ze společného průzkumu lékárenské skupiny Pilulka a výzkumné agentury Behavio na vzorku 1 000 respondentů vzešlo, že Češi patří v pití alkoholu v rámci Evropy mezi špičku, a to jak v tom dlouhodobém nestřídmém, tak i jednorázovém, kdy se jedná o vypití pěti a více drinků za sebou.
„Nová“ Pilulka utržila 3 miliardy a po transformaci cílí na zisk(5.1.2024)
Tržby skupiny Pilulka v roce 2023 podle předběžných neauditovaných výsledků dosáhly 2,1 miliardy korun. Franšízové lékárny Pilulka, které nespadají do statutárních výkazů skupiny, pak přidaly necelou 1 miliardu korun. Celkem v Pilulce zákazníci v roce 2023 utratili 3 miliardy korun bez DPH.
Pilulka doručila 1 000 000 objednávek službou Pilulka Expres(13.12.2023)
Pilulka je jedinou lékárnou na českém a slovenském trhu, která nabízí doručení nákupu nákupu vlastní kurýrní službu. Výhodou Pilulka Expres je doručení nákupu v den objednání, které může využít více jak polovina obyvatel České Republiky z Prahy, středních Čech a většiny Moravy. Nákup z lékárny zákazníkům doručí ve velmi krátkých časových slotech od 9:00 do 21:00 a to i během neděle v odpoledních a večerních hodinách.
Téměř třetina Čechů zanedbává preventivní péči. NN a Pilulka nabízejí společné řešení zdarma(21.8.2023)
Téměř třetina Čechů nechodí ani jednou za rok na preventivní zdravotní prohlídku k lékaři. Ukázaly to výsledky nedávného průzkum NN Životní pojišťovny. Ať už jde o důsledek věčného odkládání nebo strachu, může zanedbávání prevence vyústit ve zbytečné zdravotní komplikace. NN proto spojuje síly se společností Pilulka v oblasti prevence a péče o zdraví a nabízí mobilní aplikaci Plus Care zdarma pro každého, kdo u NN má, nebo si nově sjedná životní pojištění.
Pilulka vstupuje do druhého desetiletí balíčkem úspor(28.6.2023)
Česká skupina Pilulka připravila k 10. výročí na trhu významný konsolidační balíček. Plánuje snížit roční náklady téměř o 100 milionů korun. Restrukturalizační kroky jsou činěny s cílem posílit pozici společnosti v Česku, Slovensku, Rakousku a Maďarsku. Pilulka plánuje ukončit svou činnost ve ztrátovém Rumunsku.
Zahraniční expanzi Pilulky povede Jaromír Řánek. (8.6.2023)
Rozvoj zahraničních trhů skupiny Pilulka, která působí na evropském lékárenském trhu, nově od června povede zkušený manager Jaromír Řánek.
Pilulka pomáhá onkologickým pacientům. (11.5.2023)
Pilulka, Plus Care a Nutricia spojily své síly. Společně pomáhají onkologickým pacientům, kteří s velkými obtížemi přijímají běžnou stravu a je pro ně klíčové udržet si hmotnost. Aplikace Plus Care je nyní distribuovaná v centrech onkologické léčby s exkluzivním modulem zaměřeným na podporu výživy pacientů užívajících nápoje Nutridrink a Forticar.
Pilulka vyrostla o 100 milionů (5.1.2023)
Tržby skupiny Pilulka přesáhly podle předběžných neauditovaných výsledků 2,5 miliardy korun. Franšízové lékárny Pilulka, které nespadají do statutárních výkazů skupiny, pak přidaly bezmála 1 miliardu Kč. Celkem tedy v Pilulce zákazníci utratili 3,5 miliardy korun bez DPH.
Pilulka spustila platební platformu Adyen (14.12.2022)
Pilulka zahájila spolupráci se společností Adyen a zjednodušila platby pro své uživatele napříč všemi zeměmi, kde Pilulka aktivně působí.
Pilulka pokračuje v expanzi. Největší česká online lékárna vstoupila do Rakouska (8.12.2022)
Skupina Pilulka, provozující největší českou online lékárnu, vstoupila na rakouský trh pod názvem Pilulka.at. V Rakousku plánuje oslovit více jak 4 miliony domácností a stát se synonymem lékárny v telefonu.
Pilulka otevřela největší online lékárnu v ČR (29.11.2022)
Česká skupina Pilulka provozující největší online lékárnu Pilulka.cz otevřela v Olomouci největší kamennou lékárnu v České republice. Na ploše přes 3600 m² nabízí přes 400 000 kusů léků, doplňků stravy a produktů pro zdraví a zdravý životní styl. Provoz lékárny je uzpůsoben zejména zásilkovému výdeji a bude obsluhovat zákazníky z celé Moravy s doručením v den objednání.
Pilulka Expres doručuje nově do celých středních Čech (7.11.2022)
Největší česká on-line lékárna Pilulka.cz rozšířila svou službu Pilulka Expres (dříve Pilulka Auto) i do celých středních Čech. Kromě Prahy, Pardubic a Hradce Králové, doručí léky a vše pro zdravý životní styl i všem domácnostem ve Středočeském kraji. Zákazníci tak mohou z rukou zaměstnanců lékárny Pilulka převzít svůj nákup už v den objednání.
Pilulka vstoupila do Maďarska (4.10.2022)
Skupina Pilulka, působící na českém, slovenském a rumunském trhu expanduje do Maďarska. Na tamním trhu ji zákazníci naleznou pod označením Pilulka.hu. Ambicí Pilulky je být jedničkou mezi online lékárnami a drogeriemi v Maďarsku a nejlepší lékárnou v mobilu.
Marketing Pilulky nově povede Šimon Čapek (13.7.2022)
Marketing skupiny Pilulka, která působí na lékárenském trhu v České republice, na Slovensku a v Rumunsku, od července přebírá Šimon Čapek. V pozici vystřídal Vojtěcha Janouška, který se přesunul v rámci skupiny do Rumunska.
Ján Šaulič je nový Country Manager Pilulka.sk (1.6.2022)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu v České republice, na Slovensku a v Rumunsku rozšířila své nejužší vedení o Jána Šauliče. Ten nastupuje od 1. června 2022 na pozici Country Managera a bude odpovědný za řízení Pilulky na Slovensku.
3,6 miliardy. Pilulka má za sebou další úspěšný rok, expanduje a posiluje na Moravě. (20.4.2022)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, dosáhla v roce 2021 dle auditovaných výsledků* konsolidovaných tržeb ve výši 2,4 miliardy korun při meziročním růstu o 35 %. Franšízová síť lékáren Pilulka pak k tržbám přidala dalších 1,2 miliardy korun na celkových 3,6 mld. korun. Největší měrou se na tržbách skupiny podílel český online kanál s meziročním nárůstem o 61 %.
Novinka v prevenci a péči o zdraví. Pilulka spustila Plus Care. (23.3.2022)
Pilulka rozšiřuje své služby a klade důraz na zdravý životní styl a podporu prevence. Mobilní aplikace Plus Care motivuje uživatele v péči o zdraví a zjednodušeně nabízí benefity českého zdravotnictví v oblasti prevence.
Pilulka pokračuje v růstu. Každá desátá domácnost v ČR nakoupila online na Pilulka.cz. (4.1.2022)
Tržby skupiny Pilulka působící v České republice, na Slovensku a v Rumunsku přesáhly podle předběžných výsledků 2,4 miliardy korun. Franšízové lékárny Pilulka, které nespadají do statutárních výkazů skupiny, pak utržily 1,2 mld. Kč. Celkem tedy v Pilulce zákazníci utratili rekordních 3,6 miliardy korun bez DPH.
Neunavitelné třetí oko lékaře. Pilulka Lab investuje do českého zdravotnického startupu Carebot. (6.12.2021)
Je to pár měsíců, co Pilulka a StartupYard oznámili spuštění Pilulka Lab s cílem akcelerovat startupy v oblasti digitalizace zdravotnictví. První akvizicí je Carebot, projekt, který pomáhá lékařům k lepším diagnózám nejen z rentgenových snímků za pomoci umělé inteligence.
Pilulka.cz navázala exkluzivní spolupráci s gigantem na fitness trhu Form Factory. Společně tak budou motivovat lidi k pohybu a propojovat sport a zdravý životní styl. (8.11.2021)
Lídr v péči o zdraví Pilulka.cz spustila ve spolupráci s Form Factory exkluzivní projekt DO FORMY!, který propojuje fitness služby a produkty pro zdravý životní styl. Lidé budou mít navíc možnost vyzvedávat objednávky prostřednictvím Pilulka Boxu přímo v pražských fitness centrech a šetřit tak svůj čas.
Pilulka Klinika - na jednom místě nakoupíte zubní kartáček i služby dentální hygieny. (6.9.2021)
Pilulka představila Pilulka Kliniku, centrum odborné péče – zákazníci si tak mohou na jednom místě koupit jak produkty z kategorie péče o zdraví, tak i služby s ní spojené. Nově na stránkách Pilulka Kliniky naleznou zákazníci prodej služeb z oblasti zubního lékařství, estetické medicíny nebo asistované reprodukce. Pilulka Klinika je momentálně spuštěna v beta verzi, rozsah nabízených služeb plánuje Pilulka rychle rozšiřovat.
Pilulka posiluje ve výdejních boxech a investuje do technologického startupu Blocks. (3.9.2021)
Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz koupila minoritní 10% podíl v rostoucím startupu Blocks. Společně chtějí budovat výdejní Blocksy ve střední a východní Evropě.
Lepší život sluší každému – žijte ho s úsměvem, říká Pilulka v nové kampani. (2.9.2021)
Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz spouští novou reklamní kampaň, kterou provází slogan Lepší život sluší každému. Cílem rozsáhlé kampaně je upozornit na to, že zdravý životní styl a prevence je mnohem důležitější, než se na první pohled zdá.
Pilulka pokračuje v rychlém růstu. (3.8.2021)
Společnost Pilulka Lékárny a.s. dosáhla za první pololetí rekordních tržeb ve výši 1,2 mld. korun při meziročním růstu o 45 %. Franšízová síť lékáren Pilulka pak k tržbám přidala dalších 600 mil. korun na celkových 1,8 mld. korun. Největší měrou se na tržbách skupiny podílel český online kanál s meziročním růstem o 76 %.
Pilulka ve spolupráci se StartupYardem spouští Pilulka Lab. (9.6.2021)
Pilulka, digitální společnost působící v oblasti zdravotnictví a lékárenství, a StartupYard, nejdéle fungující technologický startupový akcelerátor ve střední a východní Evropě, společně oznamují spuštění Pilulka Lab. Cílem nově vzniklého společného podniku je akcelerace a investice do technologických startupů působících v oblasti eHealth. Pilulka Lab bude podporovat zakladatele technologických podniků v oblasti eHealth z celého regionu střední a východní Evropy pomocí podnikatelského mentoringu, přístupu ke klientům, partnerům a investorům v České republice i ve zbytku regionu střední a východní Evropy.
Pilulka míří za lepším životem a mění logo a vizuální identitu. (9.6.2021)
Společnost Pilulka Lékárny přichází po osmi letech s celkovou změnou identity, která reflektuje zákaznické emoce a preference, je modernější a ukazuje +pilulku jako atraktivní místo nákupu. Pilulka mění vnímání lékárny jako místa, kde se pacienti pouze léčí na místo, kde má prioritu lepší život – prevence, zdravý životní styl, výživa, screening. Nové logo, barvy a široké spektrum grafických prvků přináší do celé komunikace hravost a radost.
Není test jako test – víte, jak spolehlivé jsou antigenní testy, kterými se testujete vy a vaše děti? (15.4.2021)
Internetová lékárna Pilulka.cz upozorňuje na nepřesné antigenní testy, které jsou využívány ve školách a firmách. Testy jsou dostupné na českém trhu, jejich kvalita ale není ověřena.
Pilulka Auto – nejrychlejší doprava po městě, nyní míří do Pardubic a Hradce Králové. (12.4.2021)
Internetová lékárna Pilulka.cz rozšířila služby své vlastní přepravy – nově doručuje objednávky zákazníkům i do Pardubic a Hradce Králové.
"Vydělávejte pohybem! Pilulka Fit odměňuje za pravidelný pohyb. (22.3.2021)
Pilulka.cz rozšířila funkce své mobilní aplikace, kterou spustila již v roce 2017 jako první lékárna v ČR. Prostřednictvím služby Pilulka Fit si mohou zákazníci vydělat peníze na nákupy na Pilulce. Kdo se hýbe, ušetří.
"Pilulka akcelerovala růst i zisk. Tahounem byl online. (17.3.2021)
Společnost Pilulka Lékárny a.s. na základě auditovaných výsledků hospodařila v České republice s tržbami 1,3 miliardy korun a EBITDA ziskem 23 milionů korun. Internetové tržby vzrostly meziročně o 57 %. Pilulka očekává, že vlastní tržby za skupinu, jenž budou předmětem konsolidace, přesáhnou 1,8 miliardy korun a skupinové tržby včetně franšíz přesáhnou 3 miliardy korun.
"Společnost Pilulka Lékárny a.s. snižuje velikost LOTu. (11.3.2021)
Společnost Pilulka Lékárny a.s., jejíž akcie se obchodují na trhu START Burzy cenných papírů Praha, se rozhodla pro snížení tzv. LOTu, tedy počtu akcií, v jehož násobcích mohou investoři obchodovat, z 80 kusů na 10 kusů s platností od 15.3.2021.
"Růžová cesta ke zdraví – nová kampaň Pilulky láká zákazníky na širokou nabídku produktů péče o zdraví. (9.3.2021)
Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz spustila na svých sociálních sítích nový reklamní spot. Sloganem Růžová cesta ke zdraví upozorňuje na široké portfolio nabízených produktů a služeb.
"Lízátkový test" na COVID-19 konečně i v Česku. (22.2.2021)
Pilulka.cz nabídne unikátní samoodběrový test na COVID-19, který se stal velmi populárním v sousedním Rakousku, kde se ním testují pravidelně například žáci základních a středních škol. Tento "lízátkový test" mohou zájemci provést sami doma – stačí ho vložit do úst, poté zacvaknout do pouzdra a během 15 minut víte výsledek.
Pilulka zažila historicky nejlepší rok. Meziročně navýšila tržby na 3,1 miliardy korun. Online prodeje vyrostly o téměř 50 %. (4.1.2021)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, utržila v roce 2020 dle předběžných výsledků 3,1 miliardy korun.
COVID test z domova. Pilulka.cz připravuje testování pomocí české kloktací sady. Testování by mohlo začít již začátkem ledna. (29.12.2020.)
Pilulka.cz připravuje testování GARGTEST s využitím unikátní samoodběrové sady založené na principu kloktání dutiny ústní a hltanu. Zájemci si budou moci udělat test naprosto bezbolestně z pohodlí domova s následným doručením Pilulkou do akreditované laboratoře na PCR test. Tato forma testování může být vítanou alternativou kapacitně přetíženého testování a eliminuje riziko kontaktu velkého množství zájemců o test na jednom místě.
Vánoce budou letos růžové. Pilulka.cz nabízí adventní rozvozy objednávek. (1.12.2020.)
Největší online lékárna Pilulka.cz působící na českém, slovenském a rumunském trhu, spustila na svém webu garanci doručení zboží do Vánoc a posílila vlastní logistickou infrastrukturu.
Pilulka.cz posiluje pozici v Rumunsku. (23.11.2020.)
Pilulka Lékárny a.s., která letos vstoupila jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu, posiluje svou pozici v Rumunsku odkoupením 30% podílu od minoritních akcionářů.
Pilulka.cz - Vánoční sezóna letos začala o týden dříve než loni. Prodejním hitem posledních týdnů je Vitamin D. (18.11.2020.)
Internetová lékárna Pilulka.cz, která letos vstoupila jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu, eviduje, že vánoční nákupy začaly o týden dříve než v loňském roce. Společnost očekává výrazně větší zájem o produkty z kategorie péče o zdraví než v minulých letech.
Dobrovolníci Pilulky pomohou s donáškou léků (29.10.2020.)
Pilulka.cz oslovila své zákazníky, ze kterých se rekrutovali stovky dobrovolníků ochotných pomoci zejména seniorům s donáškou léčiv, a to z jakékoliv lékárny v ČR i mimo síť Pilulka Lékáren.
(Zdroj: PX START) První e-commerce firma vstoupila na pražskou burzu, zájem o Pilulku byl enormní. (20.10.2020.)
Společnost Pilulka Lékárny, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl enormní a převýšil nabízené množství akcií o 536 %. Pilulka se také upsala za nejvyšší cenu v rámci stanoveného pásma rozpětí. Obchodování s akciemi společnosti Pilulka Lékárny, a.s. bude zahájeno 26. října za upisovací cenu 424 Kč.
Pilulka.cz zahájí veřejnou nabídku akcií.(5.10.2020.)
Společnost Pilulka zahajuje veřejný příjem objednávek na trhu Start pražské burzy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800 tisíc akcií společnosti.
Pilulka.cz vstoupí jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu.(10.9.2020.)
Společnost Pilulka se rozhodla emitovat 20 % nových akcií, které plánuje v následujících týdnech umístit na Trh PX Start Burzy cenných papírů Praha. Pilulka se tak stane historicky první veřejně obchodovanou e-commerce společností na pražské burze. V následujících letech chce Pilulka přejít na hlavní trh pražské burzy a využít maximálně možností, které poskytuje kapitálový trh k dalšímu růstu.
Pilulka zaznamenala rekordní pololetí. Meziročně vyrostla o 45 % a zvýšila zisk o 37 milionů. (31.8.2020.)
Skupina Pilulka zaznamenala nejsilnější pololetí ve své historii. Posilněna korona krizí, ve které sehrála v oblasti zdravotnictví významnou společenskou roli, dosáhla od ledna do června tohoto roku tržeb 1,6 miliardy korun a vyrostla o 45 %. Internetové tržby vzrostly meziročně o 68 %, kamenné lékárny Pilulka utržily o 33 % více než loni.
Pilulka.cz spustila první PilulkaBox a rozšiřuje svá výdejní místa. V budoucnu chce doručovat zásilky pomocí samořiditelných AutoBoxů.(18.8.2020.)
Největší internetová lékárna Pilulka.cz nabízí svým zákazníkům nový způsob vyzvednutí zboží. V Praze spustila první PilulkaBox – úschovnu zásilek, která umožňuje automatické vyzvednutí objednávky bez obsluhy.
Pilulka.cz eviduje zvýšený zájem pacientů o roušky a vybízí k dodržování bezpečnostních pravidel (24.7.2020.)
Vzhledem k rostoucímu počtu pozitivně testovaných osob na COVID-19 zavedla vláda nová bezpečností opatření – od pondělí 27. července platí v Praze a dalších regionech povinnost nošení roušek v lékárnách. Společnost Pilulka.cz je připravena na zvýšenou poptávku, navyšuje zásoby nejžádanějšího zboží a léčiv a vyzývá zákazníky o dodržování bezpečnostních pravidel.
Pilulka.cz rozšiřuje marketplace (17.7.2020.)
Skupina Pilulka spustila v loňském roce první verzi marketplace pro výrobce, do kterého se zapojilo bezmála 200 firem. Letos významně rozšiřuje možnosti, jakými mohou výrobci promlouvat k více než milionu zákazníků skrz Pilulka.cz.
Pilulka loni utržila 2,4 mld. korun. Letos plánuje vyrůst na 3 miliardy a dosáhnout v ČR zisku 45 milionů korun (8.6.2020.)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, utržila v loňském roce 2,4 mld. korun a meziročně vyrostla o 20 procent. Tržby kamenných lékáren stagnovaly, naopak výrazný růst zaznamenala online divize. Pro letošní rok počítá Pilulka s obdobným růstem.
Pilulky do koše nepatří! Tři čtvrtiny Čechů má doma staré léky (4.6.2020.)
Z březnového průzkumu společnosti Pilulka Lékárny vyplynulo, že Češi mají v domácí lékárničce často léky, které už neužívají – tři ze čtyř dotázaných odpovědělo, že má doma léky, které jim zbyly po předchozí léčbě a každý pátý dotázaných kupuje léky do zásoby. Většina dotázaných vrací průběžně nepotřebná léčiva zpět do lékárny, pětina Čechů však léky vyhodí do koše společně s ostatním odpadem, což má negativní vliv nejen na životní prostředí.
Pilulka.cz a Yves Rocher spouští exkluzivní brand store (26.5.2020.)
Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz ve spolupráci s francouzskou kosmetickou značkou Yves Rocher otevřela exkluzivní internetový obchod. Pilulka.cz je jediným online partnerem Yves Rocher, kde mohou zákazníci kromě oficiálního e-shopu produkty na českém trhu koupit.
Martin Navrátil nastupuje na pozici Chief Commercial Officer ve skupině Pilulka (5.5.2020.)
Největší online lékárna Pilulka.cz působící na českém, slovenském a rumunském trhu, rozšířila své nejužší vedení na pozici Chief Commercial Officer o Martina Navrátila.
Pilulka.cz vám donese léky až domů s pomocí eRecept.cz (30.4.2020.)
Lékárny Pilulka.cz spouští v Praze službu donášky léků na recept. Jako první nabízí službu donášky léků a plánuje ji postupně rozšířit do dalších velkých měst po celé České republice. Pacient vloží svůj kód ereceptu na www.erecept.cz. Léky si pak může zákazník s jistotou vyzvednout v lékárně nebo si je nechat donést z konkrétní kamenné lékárny ve svém městě. V takovém případě je kontaktován vybraným lékárníkem. Služba podléhá přísné lékárenské kontrole kvality.
Pilulka.cz - Proměna firmy za 14 dní. Jsme připraveni pomoci dalším obchodníkům (30.3.2020.)
Dle průzkumu společnosti Balíkobot jsou třemi nejvytíženějšími online segmenty těchto dnů potraviny, lékárny a drogerie. Právě v těchto třech segmentech Pilulka.cz nabízí většinu svého portfolia. Firma dnes hlásí, že provoz běží ve standardním režimu a je připravena své prodejní kapacity nabídnout i dalším obchodníkům, kteří vlivem krize ze dne na den museli uzavřít většinu svých provozoven.
www.erecept.cz – internetový rezervační systém elektronických receptů zprostředkuje dodání léků na recept seniorům a nemocným až domů (17.3.2020.)
eRecept.cz, za kterým stojí Pilulka.cz, přichází se službou pro pacienty z celé České republiky. Plánuje spojit pacienty se všemi českými lékárnami na jednom místě. Cílem eRecept.cz je umožnit pacientům si rezervovat léčivé přípravky na recept ve své lékárně. Následně si je mohou vyzvednout, případně si je nechat donést až domů. Služba eRecept.cz je pro všechny pacienty i lékárny zdarma.
Pilulka.cz zavádí kvůli koronaviru bezpečnostní opatření (10.3.2020.)
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru (COVID-19) vydává Pilulka.cz bezpečnostní opatření s cílem zmírnit nebo zamezit jeho dalšímu šíření. Pilulka přichází s novým návrhem doručování léků na předpis až k pacientovi domů v případě kritické situace.
Pilulka.cz - Podpultové respirátory ani roušky nemáme (27.2.2020)
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru (COVID-19) je v posledních dnech extrémní zájem o vše, co jakkoliv ochrání nos a ústa před jeho nákazou. Zásoby respirátorů a roušek rychle mizí v kamenných i internetových lékárnách.
Pilulka.cz zažila rekordní rok. Meziročně zvýšila tržby o 24 % na 2,45 miliardy korun. (7.1.2020)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, utržila v roce 2019 téměř dvě a půl miliardy korun a meziročně tak vyrostla o 24 %. Pro rok 2020 počítá Pilulka s obdobným růstem.
Pilulka.cz usnadní práci všem lékárníkům (18.12.2019)
Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz spustila aplikaci, která usnadní práci lékárníkům při výdeji léků. Pilulka.cz spustila čtečku eReceptů ze starých mobilních telefonů, se kterými přichází do lékáren převážně senioři. Aplikace je nabízena zdarma k použití všem lékárníkům včetně konkurenčních řetězců a lékáren.
Pilulka.cz plánuje expanzi do Maďarska (2.12.2019)
Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz chystá v příštím roce vstup na maďarský trh a po Slovensku a Rumunsku tak plánuje vstoupit do další východoevropské země. Na maďarském trhu se bude prezentovat pod brandem Pilulka.hu.
Black Friday si oblíbily i online lékárny – Pilulka.cz láká zákazníky na opravdové slevy až 70 % (27.11.2019)
Největší online lékárna Pilulka.cz působící na českém, slovenském a rumunském trhu, odstartovala akci Black Friday. Internetová lékárna nabízí svým zákazníkům slevy na široké portfolio produktů napříč všemi kategoriemi.
Internetová lékárna Pilulka.cz očekává rekordní tržby (20.11.2019)
Skupina lékáren Pilulka, která působí na českém, slovenském a rumunském trhu, očekává během letošní vánoční sezóny rekordní tržby. Oproti loňskému roku výrazně posílila skladové zásoby a rozšířila služby pro zákazníky.
Pilulka.cz otevřela největší lékárnu v ČR (23.10.2019)
Největší česká zásilková lékárna a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz otevřela v Praze – Horních Počernicích největší lékárnu v České republice. Díky ploše 3 500 m² nabídne Pilulka.cz svým zákazníkům výrazně širší skladové zásoby a rychlejší expedici objednávek.
Pilulka.cz spouští novou televizní kampaň (10.9.2019)
Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz odstartovala novou televizní kampaň. Sloganem „Pro Váš aktivní život“ chce upozornit na široké portfolio nabízených produktů a služeb.
Pilulka utržila přes 1 miliardu za první pololetí (21.8.2019)
Skupina Pilulka, působící kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, vykázala meziroční nárůst tržeb za první pololetí o 31 % a utržila 1,06 miliardy korun. Na tržbách se největší měrou podílela internetová divize, dále pak kamenné Pilulka lékárny včetně Pilulka franchise lékáren.
Největší online lékárna Pilulka.cz má nové internetové stránky i pro nevidomé (5.8.2019)
Jednička českého online lékárenství a jeden z největších provozovatelů lékáren v ČR Pilulka.cz spustila nové internetové stránky. Mimo mnoha nových funkcí, rychlosti a moderního vzhledu jsou stránky optimalizované i pro nevidomé a slabozraké. Společnost Pilulka tak reaguje na nové trendy v online nakupování.
Pilulka.cz slaví 6 let a obsloužila miliontého online zákazníka (10.7.2019)
Jednička českého online lékárenství oslavuje 6 let působení na trhu. Před šesti lety přijala Pilulka.cz od zákazníka svou první objednávku. Koncem letošního června pak Pilulka zaznamenala registrovaného zákazníka s pořadovým číslem milion.
Grafické zdroje
Logotypy Zobrazit
Fotografie Zobrazit
O společnosti Zobrazit
Style guide Zobrazit
Fotografie vedení společnosti
Pilulka Lékárny