Zpět do poradny
Dotaz z 22. 4. 2024

Krvácení mimo cyklus

LékyVztahy a sex

Dobrý den, je to asi hloupý dotaz.
Ale s přítelem jsem měli pohlavní styk v úterý, kolem 7. Bylo to zakončeno dovnitř. Bála jsem se a tabletku po jsem si vzala až druhý den ráno kolem půl 9. Další styk proběhl v sobotu se stěny zakončením a tentokrát jsem si tabletku nevzala, a teď v pondělí se mi dostavilo lehké krvácení. Chci se zeptat je možné že by se to uchytilo nebo že tabletka funguje ještě od toho úterý? Děkuji za případnou odpověď.

Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

není uvedeno jaký postkoitální přípravek byl použit. Obsah hormonů v těchto přípravcích je rovněž zásadní ve vztahu k tomu v jaké fázi cyklu se nacházíte.

Pokud nechráněný styk proběhl v době vaší ovulace, tablety nemusejí být účinné. Princip účinku je v oddálení ovulace. Obecně platí, že tablety "po" je třeba použít co nejdříve od pohlavního styku. U každého léků této skupiny je uvedený počet hodin, do kdy je podání nouzové antikoncepce možné.

Pokud proběhl další nechráněný styk po užití postkoitální antikoncepce, přípravek otěhotnění nezabrání.

Hormonální přípravky tohoto typu jsou pro tělo velká zátěž a nesou s sebou řadu nežádoucích účinků. Opakování bez vědomí lékaře se nedoporučuje a vůbec ne vícekrát než jednou za menstruační cyklus.

Lehké krvácení může být následek právě použití tablety "po". Někdy se stává, že je celý cyklus narušen. V období očekávané menstruace proveďte těhotenský test (viz Těhotenské testy) a je na místě používat ochranu či antikoncepční přípravky v případě nechtěného těhotenství (např. spermicidní krém Pharmatex krém a zejm. ochranu typu prezervativ).

S pozdravem,
Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestŽenské zdravíKůžeBylinkyZažíváníVýživaDuševní zdravíDermokosmetikaDětiVitamíny a minerályDoplňky stravyImunitaKloubyAntikoncepceAlergiePéče o těloNervový systémTěhotenstvíVztahy a sexOči a ušiLékové interakceMočové cestyInfekceÚsta a zubyChřipka a nachlazeníŽíly a cévyHomeopatieMužské zdravíPéče o pleťErekcePohybový systémLaktobacilyDiabetesSpánekKojeníCholesterol a krevní tlakMenstruaceProbiotikaVlasy a nehtyIntimní problémyHubnutíRegeneraceAntibiotikaReceptyCestování a výletyMateřství a rodinaDýchací soustavaIntimní hygienaDětské nemociSportOběhový systémEkzémKašelNespavostBolest v krkuMazlíčciZácpaKřečové žílyNadýmáníVitamin DVitamin CKrásaHorečka, zvýšená teplotaMagnesiumVaginální infekceDomácí cvičeníDětská výživaKoronavirusPrvní pomocŘedění krveDezinfekceDetoxikaceOpalováníSvalyPřírodní kosmetikaKosmetika pro mužeDomácnostNáplastiDotaz na lékárnyOstropestřecSuperpotravinyOmega 3-6-9ČlánkyKontraindikaceRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy