Zpět do poradny
Dotaz z 19. 2. 2024

Jak léčit hemeroidy po porodu?

KojeníLékyNemoci a příznaky

Dobrý den, dnes jsem zjistila, že po porodu mám hemeroidy, tedy, nahmatala jsem si malý výstupek. Protože kojím a rodila jsem 20.10., nevím, jaký lék si mohu koupit, který by byl nejúčinnější. Můžete mi prosím poradit?

Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,
mnoho nastávajících maminek se potýká v době těhotenství s hemoroidy a při porodu je časté jejich vyhřeznutí. Léčba závisí na závažnosti vašich problémů a stupni hemoroidů, který vás trápí. Určitě kontaktujte lékaře, který určí správnou diagnózu a nastaví léčbu právě pro vás.

Z režimových opatření zmíním zvýšit příjem tekutiny a vlákniny( celozrnné pečivo, ovoce, zelenina), aby se předešlo zácpě a stolice byla pravidelná a nebyla tuhá. Dále je možné dlouhodobě užívat Lactulosu, projímadlo, během snídaně podávat 1 až 3 polévkové lžíce smíchané s vodou či nápojem nebo jej lze vmíchat do jogurtu či polotuhého jídla. Účinek se dostaví do 2-3 dnů. Pokud by byla zácpa akutní můžete krátkodobě použít glycerinový čípek. Ráno po probuzení vypít sklenici vlažné vody nebo čaje, za půl hodiny se nasnídat a po snídani zavést do konečníku 1 čípek Suppositoria glycerini Ipsen. Po několika dnech vynechávat čípky a pokoušet se o defekaci ve stejnou dobu bez nich.

Lokálně můžete použít Procto-glyvenol krém, aplikovat 2x denně nebo můžete zavádět Preparation H čípky, které zmírňují potíže při hemoroidech jako je svědění, podráždění, bolest i otok a zmirňují bolestivé vyprazdňování.

Pro zklidnění kombinujte se sedací koupelí s odvarem z dubové kůry , heřmánku nebo hrstí epsomské soli.

Důležitá je zvýšená osobní hygiena např. pomocí Herbalonu, což znamená omývání konečníku po každé stolici. Mohu doporučit tzv. WC spršku. Potíže s konečníkem a hemoroidální onemocnění se dají řešit i pomocí léků, venotonik, na zpevnění žilní stěny a zamezení tvorby žilního zánětu. Předepsat vám je může lékař, nejlépe proktolog, který zváží, převyšuje-li předpokládaný terapeutický přínos potenciální riziko pro dítě.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestŽenské zdravíKůžeBylinkyZažíváníVýživaDuševní zdravíDermokosmetikaDětiVitamíny a minerályDoplňky stravyImunitaKloubyAntikoncepceAlergiePéče o těloNervový systémTěhotenstvíVztahy a sexOči a ušiLékové interakceMočové cestyInfekceÚsta a zubyChřipka a nachlazeníŽíly a cévyHomeopatieMužské zdravíPéče o pleťErekcePohybový systémLaktobacilyDiabetesSpánekKojeníCholesterol a krevní tlakMenstruaceProbiotikaVlasy a nehtyIntimní problémyHubnutíRegeneraceAntibiotikaReceptyCestování a výletyMateřství a rodinaDýchací soustavaIntimní hygienaDětské nemociSportOběhový systémEkzémKašelNespavostBolest v krkuMazlíčciZácpaKřečové žílyNadýmáníVitamin DVitamin CKrásaHorečka, zvýšená teplotaMagnesiumVaginální infekceDomácí cvičeníDětská výživaKoronavirusPrvní pomocŘedění krveDezinfekceDetoxikaceOpalováníSvalyPřírodní kosmetikaKosmetika pro mužeDomácnostNáplastiDotaz na lékárnyOstropestřecSuperpotravinyOmega 3-6-9ČlánkyKontraindikaceRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy