Zpět do poradny
Dotaz z 22. 2. 2024

Svědění genitalu

Ženské zdraví

Dobrý den, mám svedeni posevniho vchodu, trochu otok a začervenání. Myslím, že je to způsobeno špatně zvoleným mýdlem. Co byste doporučili? Mýdlo jsem samozřejmě přestala používat před dvěma dny, nicméně problémy jdou stále. Chápu, že to bude chvíli trvat. Ale zvládnu to bez lékaře, bojím se, aby z toho nebyl nějaký větší zánět.

Na dotaz odpovídá:

Mgr. Dominika Zourková

Dobrý den,
dle vašeho popisu se může jednat o kvasinkovou infekci. Kvasinková infekce se obvykle projevuje zarudnutí, otokem a svěděním, přičemž výtok bývá hustý a bílý, ale bez zápachu. Na rozdíl od bakteriální vaginózy, která má vodnatý výtok a specifický zápach, kvasinková infekce vyžaduje jiný způsob léčby.

Pro léčbu bych doporučila antimykotické přípravky jako je Cotylena nebo Fungicidin, které se aplikují přímo na postižené místo. Přípravky se nanášejí 2-3x denně. Pro podporu léčby jsou vhodné také vaginální výplachy Rosalgin s dezinfekčním účinkem a doplnění laktobacilů pomocí přípravku Gynimun. Pro zachování hygieny v intimních oblastech a zklidnění je doporučuji speciální gel, například Lactacyd.

Je důležité mít na paměti, že pokud se příznaky nezlepší do 7 dní nebo se vrátí, je nutná návštěva lékaře. Samoléčba může přinést dočasnou úlevu, ale pro správnou diagnostiku a léčbu je důležité vyhledat odbornou pomoc.

Pokud se skutečně jedná pouze o vysušení sliznice, doporučuji aplikovat gel Vagisan, díky kterému sliznice znovu zregeneruje.

Přeji hezký den,
Mgr. Dominika Zourková
Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy