Zpět do poradny
Dotaz z 26. 5. 2024

Pálení a bolesti břicha po jídle

BolestVýživaZažívání

Dobrý den,
Můj 13-ti letý syn má žaludeční problémy,které spočívají v překyselení žaludku,vracení žaludečních šťáv,pocitu na zvracení a bolestí břicha.Vše začalo když před dvěma lety snědl mandarinky a zapil mlékem .Od té doby měl problém s tím že ať snědl cokoliv bylo mu zle.Skončili jsme tedy v gastroporadně kde mu nasadili Omeprazol který bral skoro dva roky.V listopadu 2023 syn ze školy onemocněl norovirem po kterém hodně zvracel.Jeho stav se tak rapidně zhoršil,hodně trpěl bolestmi břicha a pocity na zvracení , slabostí.Byl na vyšetření gastroskopie kde ale nic nenašli .Proto se chci zeptat jak mám synovi pomocí když nadále trpí a podle lékařů mu vlastně nic není...Děkuji za jakoukoliv radu.

Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,
pokud se potíže vyskytují až po proběhlých událostech může se s největší pravděpodobností jednat o podrážděný žaludek, který je dobré zklidnit. Svoji roli mohou hrát čaj Žaludek a střeva. Bylinná směs vhodná pro zažívání, s mátou, heřmánek, skořicí a lékořicí. Podporuje žaludeční a střevní procesy.

DáleIberogast kapky je tzv. bylinný lék, který účinně ulevuje od bolesti žaludku nebo břicha, nadýmá­ní, nevolnosti, pocitu plnosti nebo křečí v břiše.

Nebo Pangroltrávicí enzymy. Podáváním Pangrolu se může zlepšit i snášenlivost těžko stravitelných, tučných a neobvyklých jídel.

Může se také jednat o žaludeční neurózu, porucha žaludku, kdy pacient trpí nepříjemnými zažívacími obtížemi, bez přítomnosti jiného nálezu. K rozvoji dochází především u citlivých jedinců v důsledku dlouhodobého vystavení stresu. Onemocnění je řazeno do skupiny psychosomatických onemocnění.

Pokud by se problémy zhoršovaly, jako teplota, zvracení, ostré bolesti, krev ve stolici, nevolnost, schvácenost, je nutné okamžitě navštívit lékaře. Omezte konzumaci kořeněných, tučných a kyselých jídel, alkoholu a kofeinu. Pijte dostatek vody a vyhýbejte se nápojům, které mohou dráždit žaludek.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Doporučené produkty

Doporučené kategorie

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestŽenské zdravíKůžeBylinkyZažíváníVýživaDuševní zdravíDermokosmetikaDětiVitamíny a minerályDoplňky stravyImunitaKloubyAntikoncepceAlergiePéče o těloNervový systémTěhotenstvíVztahy a sexOči a ušiLékové interakceMočové cestyInfekceÚsta a zubyChřipka a nachlazeníŽíly a cévyHomeopatieMužské zdravíPéče o pleťErekcePohybový systémLaktobacilyDiabetesMenstruaceSpánekKojeníCholesterol a krevní tlakIntimní problémyProbiotikaVlasy a nehtyHubnutíRegeneraceAntibiotikaReceptyCestování a výletyMateřství a rodinaDýchací soustavaIntimní hygienaDětské nemociSportOběhový systémEkzémKašelNespavostBolest v krkuMazlíčciZácpaKřečové žílyNadýmáníVitamin DVitamin CKrásaHorečka, zvýšená teplotaMagnesiumVaginální infekceDomácí cvičeníDětská výživaKoronavirusPrvní pomocŘedění krveDezinfekceDetoxikaceOpalováníSvalyPřírodní kosmetikaKosmetika pro mužeDomácnostNáplastiDotaz na lékárnyOstropestřecSuperpotravinyOmega 3-6-9ČlánkyKontraindikaceRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy