Pilulka pomáhá

V Pilulce věříme, že pomáhat je třeba. Proto jsme se rozhodli spolupracovat s dobročinnými organizacemi, které podle nás odvádí úctyhodnou práci. Vybírali jsme také s ohledem na naši cílovou skupinu, kterou jsou maminky. Podpora vybraným organizacím je zcela transparentní a každý jeden příspěvek skončí vždy v těch správných rukou.

Pomoc druhým
nám dává smysl

Jak můžu pomoct já?

Nakupte na Pilulce a při platbě jednoduše zvolte částku, kterou chcete organizaci věnovat. Dobrý skutek splněn.

Propagace

Propagujeme vybrané organizace a snažíme se o nich šířit povědomí. Každou z vybraných organizací podporujeme po dobou 3 měsíců na našem e-shopu a doprovodními akcemi.

Podpora

Podpora z naší strany není jen o penězích, ale i o dobré spolupráci s našimi dodavateli. Bez nich by to nešlo.

Transparentnost

Transparentnost je samozřejmostí. Každý jeden příspěvek putuje vždy kompletně do těch správných rukou. Ruku na to.

 

Naše partnerské projekty

Aut Talk

Duben je měsíc autismu, proto jsme se rozhodli podpořit nadační fond AutTalk, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra (PAS).

Pilulka se letos stala hlavním partnerem charitativního běhu RunAut.

Nedoklubko

Spojili jsme síly s neziskovou organizací Nedoklubko, která pomáhá rodinám po předčasném porodu.

Zvyšuje povědomí o neonatologii na mezinárodní úrovni.

V roce 2021 získala cenu veřejnosti - Neziskovka roku 2021 a také 2. místo v kategorii Střední Neziskovka roku 2021.

Radost dětem

Každoročně pořádáme sbírku vánočních dárků pro dětský domov RADOST.

Pilulka se o Vánocích mění na „Ježíškovu dílnu“, která se plní dárky pro děti.

Hlavní cíle NO Nedoklubko

Mezi hlavní cíle Nedoklubka patří předávání relevantních informací o předčasném porodu, jeho příčinách a prevenci a podpora neonatologických oddělení v ČR. Organizace taky posiluje sounáležitost rodičů, sdílení příběhů a podporuje rodiny i zdravotníky. Stará se o nejvíc zranitelné osoby, protože jejich osud jim není lhostejný. Zvyšuje informovanost veřejnosti o problematice předčasného porodu a české neonatologii a prohlubuje mezinárodní spolupráci v oblasti podpory rodin předčasně narozených dětí.

Příběh NO Nedoklubko

Organizace vznikla v devadesátých letech minulého století jako klub rodičů a přátel nedonošených dětí. Rodiče si přáli sdílet své zkušenosti, hledat odpovědi na své otázky u ostatních rodičů a společně sdílet své radosti i obavy. V roce 2002 bylo oficiálně založeno občanské sdružení na podporu rodin předčasně narozených dětí a dostalo název Nedoklubko. Z jednoho centra v Praze Podolí se rozrůstalo i do ostatních nemocnic a v současné době spolupracuje se všemi perinatologickými centry intenzivní a intermediální péče, jedná se o celkem 27 neonatologických oddělení.

Aktivity NO Nedoklubko

Hlavním pilířem činnosti Nedoklubka je osvěta problematiky předčasného porodu, jeho příčinách a prevenci a o možnostech péče o předčasně narozené děti, která je propagována prostřednictvím kampaní, ale i přes spolupráci se zdravotníky a médií. Dalšími pilíři jsou podpora a prevence výzkumu a psychologická pomoc, sdružování komunity a v neposledním řadě k rozšiřování působnosti Nedoklubka napříč celou republikou. Aby se každým rodičům a dětem, kteří to potřebují, dostalo pomoci.