Chřipky

V období zimních měsíců na nás číhá mnohem více bacilů nebo viróz, a proto je potřeba se proti něm pořádně obrnit. Mnohdy podceníme venkovní teploty, nedostatečně se oblékneme a o slovo se přihlásí rýma, kašel či obávané chřipkové epidemie. Pokud již vaše nemoc propukla, mrkněte na léky, které vám pomohou se jí co nejrychleji zbavit.

Zároveň se vybavte zásobou doplňků stravy, které vám pomohou udržet si takovou imunitu, kterou nemoc neporazí.

Víte jaký je rozdíl mezi chřipkou a nachlazením?

  • Při nachlazení nás nejčastěji trápí rýma nebo bolest hlavy a končetin. Tradičně má pomalý průběh, doprovázený škrábáním v krku. Může se projevit také kašel nebo teplota.
  • Chřipka se projevuje podobnými příznaky, ale jsou mnohem silnější - většinou nás na jeden den „upoutá na lůžko“. Během několika hodin se objeví únava, slabost, horečka nebo bolest. Příznačná je vysoká teplota, většinou se můžeme potkat i se suchým dráždivým kašlem. 
rozdelovnik

Bolest

rozdelovnik
Jedním z hlavních symptomů chřipky i nachlazení je bolest – a to v krku nebo bolest hlavy, svalů či kloubů. Naštěstí máme k dispozici již několik léků, které nám pomohou zbavit se bolesti rychle a účinně. Vyberte si vhodný lék podle toho, co trápí právě vás.

Bolest hlavy

Bolest v krku

rozdelovnik

Teplota a horečka

rozdelovnik

Zvýšená teplota či horečka je projevem nemoci kdy se tělo tímto způsobem v podstatě léčí – zvyšuje metabolismus, zvyšuje se také teplota a imunitní systém při vyšší teplotě funguje efektivněji. V tomto případě je nejvhodnější sáhnout po lécích s rychlým účinkem. Na výběr máte buď léky s obsahem paracetamolu, ibuprofenu, nebo s kyselinou acetylosalicy­lovou.

Horký nápoj pro snížení teploty

Rychlé uzdravení pro děti

Správné měření

rozdelovnik

Rýma a kašel

rozdelovnik

Tyto dva příznaky jsou dalšími trápiči během chřipky nebo nachlazení. Od rýmy a ucpaného nosu si můžeme pomoci nosním sprejem, no nedoporučuje se spreje užívat déle než týden.
U kašle rozlišujeme kašel produktivní, kdy se tvoří hleny, nebo suchý kašel. Podle toho závisí výběr vhodného přípravku. Kašel nás obecně umí pořádně potrápit, ale není dobré ho podceňovat. Nedojde-li v průběhu několika dní ke zlepšení, je nutná návštěva lékaře.

Na vlhký či suchý kašel

Péče o ucpaný a odřený nos

rozdelovnik

Oslabená imunita

rozdelovnik

Právě slabá imunita může být důvodem propukutí nemoci. Oslabený imunitní systém může mít řadu příčin, avšak nejčastěji je na vině špatná životospráva.

Pokud se chcete nemocím vyhýbat, sáhněte po účinných doplňcích stravy, které vám pomohou zvýšit obranyschopnost organismu a tím se vyhnout nepříjemnému onemocnění.

Vitamíny a minerály pro ty nejmenší

Vitamín C

Doplňky pro zdravé a krásné tělo

Ochrana před bacily 

uvod